تعداد بازدید کنندگان : 329797 نفر
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > پرداخت معوقات جوایز صادراتی آغاز شد
پرداخت معوقات جوایز صادراتی آغاز شد پرداخت معوقات جوایز صادراتی آغاز شد  (تعداد بازدید : 1869)
وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز پرداخت معوقات جوایز صادراتی از روز گذشته (یکشنبه) خبر داد و گفت: در این مرحله از محل ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبار نزد سازمان توسعه تجارت، ابتدا معوقات سال ۸۸ تسویه می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی غضنفری با بیان اینکه امسال قرار بود ۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات جوایز صادراتی تامین شود، گفت: همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز از محل بودجه امسال دریافت کردیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این اعتبار پس از انجام مراحل اداری و دریافت مجوزهای لازم، به زودی به حساب سازمان توسعه تجارت ایران واریز می شود تا صرف پرداخت معوقات مشوق های صادراتی شود.
وی با بیان اینکه اولویت پرداخت جوایز صادراتی بر مبنای تاریخ پرونده ها است، افزود: در مراحل بعدی معوقات سال های ۸۹ و سپس سال ۹۰ تسویه می شود.
غضنفری گفت: مجموع بدهی های دولت برای معوقات صادراتی ۴۰۰ میلیارد تومان است که بخشی از طریق بودجه امسال و مابقی از راه فروش اموال و دارایی ها تامین می شود که امیدواریم بزودی تمام بدهی های دولت دراین بخش صفر شود.
وی همچنین هرگونه تصمیم دولت درباره پرداخت یا عدم پرداخت معوقات جوایز صادراتی در سال های آتی را منوط به عواملی همچون نرخ ارز به عنوان مهمترین پارامتر موکول کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت این موضوع را نیز گفت که برخی مشوق ها مربوط به کالا نیست و این حمایت ها در قالب برگزاری نمایشگاه ها و اعزام هیات های تجاری صورت می گیرد.
وی پایان تاکید کرد : به نظرمی رسد باید این نوع حمایت ها تا زمان پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی بر واردات تداوم یابد.

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۰/۰۶
منبع :
نظرات:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت روناک گستر می باشد